2017-2018 Sezonu DUBAİ TURLARI

Her Perşembe-Pazar Hareket Air Arabia Havayolları Tarifeli Seferleri ile 3 Gece 4 Gün…

Her Perşembe-Pazar Hareket

Hareket Tarihleri

02/10/17 - 07/07/18

Geçerlilik Tarihleri

TAS-D0014

Tur Kodu

Air Arabia Havayolları Tarifeli Seferleri ile 3 Gece 4 Gün…

Sabiha Gokcen (SAW) – Sharjah(SHJ) G9 284 01.10 –  06.20
Sharjah(SHJ) – Sabiha Gokcen (SAW) G9 283 20.20 –  00.15

TUR TARİHLERİ

2017 SEZONU

02,09,16,23,30 KASIM & 07,14,21 ARALIK

2018 SEZONU

04,11,18 OCAK & 08,15,22 ŞUBAT & 01,08,15,22,29 MART & 05,12,19,26 NİSAN &

03,10,24,31 MAYIS & 07 HAZİRAN Kesin Hareketli…

ÖNEMLİ NOTLAR

****Ekstra turlarda Avantajlı Gezi paket fiyatlarından faydalanabilmek için ücretin tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenmesi gerekmektedir.

**Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 15 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir ya da metro ile gerçekleştirilebilir.

** Abu Dhabi turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; Erkeklerin short giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir. Turumuzda öğle yemeği için serbest zaman verilecek olup, tura dahil değildir.

** Çöl Safari turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar;  Spor ve rahat kıyafetler, hırka alınması. Turdan önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

**Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

**Dubai programlarımızda rehber Dubai karşılamalı olacaktır, pakete dahil rehberlik hizmeti sadece panoramik şehir turu ve gidiş-dönüş alan transferini kapsamaktadır. Ekstra turlar alındığı takdirde rehberlik hizmeti de alınmış olacaktır. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Balayı Uzmanı tarafından bilgi verilecektir.

**T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Gerekli evrakların vize başvurusu sırasında konsolosluğa teslim edilmesine rağmen, konsolosluğun neden belirterek veya neden belirtmeksizin vize reddi vermesi, tur hareket tarihinden sonraki bir tarihe vize başlangıcı vermesi mümkündür. Başvurulmuş vize hizmet bedeli iadesi yapılmamaktadır. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, tur hareket tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu gibi durumlardan Balayı Uzmanı sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

**T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

**Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. ***Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Balayı Uzmanı sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

**Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

**18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

**Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Balayı Uzmanı sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

**Balayı Uzmanı, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

** B.A.E vize başvurularında Balayı Uzmanı Dubai Sponsor/Kefil’dir. Bu nedenle misafirlerimizin paket fiyatlarımızdan faydalanabilmesi için, Vize işlemlerinin Balayı Uzmanı tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir.

TUR DETAYLARI

 • İstanbul – Dubai – İstanbul Air Arabia Havayolları Ekonomi Sınıfı Uçak bileti,
 • Seçilecek Otellerde seçilecek tura göre 3 gece oda kahvaltı konaklama ,
 • Havaalanı – Hotel – Havaalanı Transferleri,
 • Panoramik Dubai Şehir Turu,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,
 • Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL
 • Dubai vizesi (100 EURO) Yeşil Pasaport sahiplerine vize gerekmektedir.
 • Paket fiyatına dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet.
 • Tourism Dirham / Şehir konaklama vergisi (BAE 31 Mart 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere gecelik şehir konaklama vergisi uygulaması başlatmıştır. Otel kategorisine göre belirlenen bu vergi konaklayan misafir tarafından otel resepsiyonuna direkt olarak ödenecektir) (2 ve 3 yıldızlı oteller için gecelik 10 AED(yaklaşık 3 USD), 4 yıldızlı oteller için gecelik 15 AED(yaklaşık 4 USD), 5 yıldızlı oteller için gecelik 20 AED(yaklaşık 5 USD)’dir)

TUR PROGRAMLARI

1. Gün (Çarşamba- Perşembe ) İSTANBUL - DUBAI

Saat 22:00’de ( Çarşamba Akşamı) Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Air Arabia kontuarı önünde Dubai’ye hareket için buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Air Arabia Hava Yollarına ait G9 284 tarifeli seferi ile 01:10’da Dubai’ye hareket. Dubai yerel saati ile 06:20’de Sharjah Havalimanı’na varış. Pasaport işlemlerinin ardından alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve Şehir turu için hareket Dubai Şehir turumuz esnasında; Sheikh Mohammed Palace,Sheikh Hamdan Palace,Deira/Rigga Street, Baharatçılar Çarsisi,Kuyumcular Çarsısı, Jumeirah,Burj Al Arab’da fotoğraf molası. Görülecek yerler arasında Palmiye Adası da var. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz extra olarak Türk kahvaltısı ve kahve molası alabilirler . Sonrasında otelinize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman.

Ekstra gezi: Dubai Alışveriş Turu ve Fountain Gösterisi Gezisi | 40 Dolar

Turumuz, Ortadoğu’nun en modern kenti haline gelmiş Dubai’nin küçük bir balıkçı kasabası dönemine yolculukla başlıyor. Vergisiz alışıverişin tadını çıkarmanız için ilk önce Ortadoğu’nun en büyük Altın ve Deri Mağazalarına gidiyoruz. İkinci durağımız ise Ülkenin kültürel dokusunu hissedeceğiniz geziye Abralar’a binerek başlıyoruz. Tekstil Pazarı, Altın Pazarı ve Antik Kapalı Çarşı’nın yanı sıra elektronik, balık, et, sebze, hediyelik, parfüm ve baharat çarşılarını gezdikten sonra Dubai’nin yeni yüzünün keşfine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Son durağımız ise dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olarak bilinen 1200 dükkan kapasiteli The Dubai Mall. Ardından ardından Fountain ses ve ışık gösterisini izliyoruz.

2. Gün (Cuma) DUBAI

Sabah, kahvaltının ardından arzu edenler için ekstra Çöl Safari Gezisi’ne katılma imkanı sunuluyor. Gezinin ardından otelimizdeyiz. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi: Çöl Safari Gezisi | 90 Dolar

 

4X4 ciplerle çölde unutulmaz anlar yaşayabilir, deve çiftliklerini ziyaret edebilir ve gün batımını izleyebilirsiniz. Ayrıca çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemek, sınırsız alkolsüz içecekler ve dansöz şov ile günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz.

3. Gün ( Cumartesi) DUBAI

Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz ekstra “Abu Dhabi & Yas Mall/Ferrari World & Heritage Village & Hurma Carsisi & Sheikh Zayed Cami ” (öğle yemekli)’ne katılma imkanı sunuluyor. Akşam saatlerinde misafirlerimiz için ekstra olarak açık büfe akşam yemekli Dhow Cruise (tekne) Gezisi sunuluyor. Gezinin ardından oteldeyiz. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi: Abu Dhabi Gezisi | 90 Dolar

Gezimiz süresince yedi emirliğin başkentini yakından tanıyacaksınız. Basra Körfezi kıyısında konumlanan şehrin en önemli özelliği oldukça modern bir görünüme sahip olması. Ada olmasına rağmen köprülerle ana karaya bağlanmış olan şehri keşfederken mimarisine hayran olacaksınız. Ayrıca bu turumuza sınırsız soft içecekli, açık büfe öğle yemeği dahildir.

 

 

Ekstra gezi:Dhow Cruise Tekne Gezisi Downtown | 70 Dolar

Dubai Downtown(Business Bay)de yapılacak gezimiz, unutulmaz Burj Khalifa ve Dubainin en prestijli mekânı olan Downtown manzaraları eşliğinde gerçekleşecek. Gösterişli teknelerle yapılacak gezimiz boyunca keyifli anlar yaşayacağız ve Tanura showla eğleneceğiz. Ayrıca bu turumuza sınırsız soft içecekli, açık büfe akşam yemeği programımıza dahildir

4. Gün ( Pazar) DUBAİ-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Tüm Dubai’nin modern alışveriş̧ merkezlerinde ve plajlarında gezebilmeniz için serbest zaman. Ardından rehberimiz belirleyeceği saatte dönüş̧ için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Air Arabia Hava Yolları’na ait G9 281 sefer sayılı uçağı ile 20:20‘de İstanbul‘a hareket. Türkiye yerel saati ile 00:15‘de İstanbul’a varış

Bir sonraki BALAYI UZMANI organizasyonunda görüşmek üzere…

Ekstra gezi: Avantajlı Ekstra Geziler – Dubai | 290 USD

 

 • Ayrı Ayrı   290
 • Paket          250 USD veya (230 Euro)

 

Paket Turlar: Çöl Safari Gezisi (90 Dolar) + Abu Dhabi Gezisi (90 Dolar) + Dhow Cruise Tekne Gezisi (70 Dolar) + Alışveriş & Dubai Mall  Turu  (40 Dolar) Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 290 Dolar yerine 250 Dolar olacaktır.

ALTERNATİF TURLAR

Bali Rimba Jimbaran Resort

Maldivler Medhufushi Island Resort

Mauritius St. Regis Resort

Seyşeller Hilton Labriz Resort

© Tüm Hakkı Saklıdır 2018 | Turizm Atölyesi - Created By KCAN Co.