Mauritius Gizli Cennet

Mauritius

Tur detaylari ve rezervasyon icin 
info@balayiuzmani.com 
0850 360 1600
 
Hint Okyanusunun Güney Batısında yer alan Mauritius adası 330 km uzunluğunda kumsalı , mercan kayalıkları, dağları, yemyeşil bitki örtüsü ile dünyadaki tatil cennetlerinin önde gelenlerinden birisi olarak bilinmektedir. 1865 km2 büyüklüğündeki adaya, sırasıyla, Araplar, Portekizliler, Hollandalılar ve Fransızlar sahip çıkmış, 1968 yılında ada bağımsızlığını ilan etmiş ve 1992 yılında da Mauritius Cumhuriyeti kurulmuştur.
Mauritius adasında kokular arasında öylesine mest oluyorsunuz ki; dünyanın sonsuza kadar dönmesini diliyorsunuz içinizden. Afrika’nın ve Hint Okyanusu’nun tüm çekiciliğini alan bu adayı korumak ise mercan kayalıklarının görevi olmuş. Öyle ki; adanın çevresini saran mercan kayalıkları onu okyanusun azgın dalgalarından koruyor. 
 
Gece bir başka gündüz başka güzel bu ada. Gecelerin rengi kırmızı ve siyah. Çünkü bu adanın kadınları ve erkekleri Sega dansla coşuyor, kendilerinden geçiyorlar ve aşkın renginin ne olduğunu anlatıyorlar size. Kimi zaman sizde katılıyorsunuz onların danslarına. Gündüzler ise rengarenk ama daha çok turkuvaz rengi. Mercan kayalıkları iIe adanın arasında bulunan masmavi deniz adeta bir akvaryumu andırıyor ve kumsalında uzananları derin bir maviye 
çağırıyor. Denizin çağrısına uymamak imkansız… 

Tarihine bakıldığında ise neredeyse kimselere yar olmayan Mauritius belki de bu özelliği ile daha fazla çekici hale gelmiş. 

Kimselere yar olmamanın ne anlma geldiği adanın üzerinde yaşayan toplulukların tarihi incelendiğinde ortaya çıkıyor. Örneğin; ilk olarak Arap Denizciler gelmişler bu küçücük ada, Mauritius’a. O dönemdeki adı Dina Arobi olan Mauritius ile pek de ilgilenmemiş bu sömürgeciler. Yani Araplar adayı ele geçirmek dışında pek umursamamışlar. Portekiz’li denizcilerin Mauritius’u keşfetmesiyle birlikte adada canlanma hissedilmiş. Portekiz’liler Mauritius’a Kuğu Adası adını vermişler. Bunu takip eden yıllarda Portekiz’li denizci Pedro Mascarenhas üç adaya kendi adını vermiş. Bu adlar; Reunion, Mauritius ve Rodriques olmuş. 
1598 yılında ise Hollanda’lılar keşfetmişler adayı. Felemenk Valisi Naasau kontu Maurice’un şerefine adanın adı Mauritius olarak değiştirilmiş. Ada şimdiki adını böylece almış. Hatta bu haliyle bir türlü doymak bilmeyen izlenimini veriyor Mauritius ama onun doymazlığı yönetimler ve ismiyle ilgili sadece…

1715 yılında Bourbon adasını ele geçiren Fransız’lar kardeş adayı da ele geçirerek adaya, İle-de-France adını vermişler ancak daha sonra Hindistan yolu üzerinde olan ada İngilizlere bırakılmış. 1814 yılında tekrar Mauritius adını almış ada. Mauritius, 1968 yılında tam bağımsızlığınıa kavuşmuş. Bağımsızlıktan 24 yıl sonra 12 Mart 1992 yılında ise Mauritius Cumhuriyeti kurulmuş. Mauritius adası tarihi boyunca birçok ülkenin egemenliğine girmiş ancak şimdi üzerinde bu küçük adada, Hintliler, Afrikalılar, Çinliler, Fransızlar yaşıyorlar hem de barış içinde. Umarız bir daha adını değiştirmek zorunda kalmaz Mauritius. Çünkü bu isim adanın o çekici haline çok uyuyor. 

Bağımsızlığını kazanan her sömürge ülkesi gibi geçim kaynaklarını araştırmış ada halkı. Belki yeryüzündeki konumu nedeniyle turizm adanın en önemli gelir kaynaklarından biri haline gelmiştir.
 
Mauritius, kirlenmemiş ve kilometrelerce uzanan plajları, ince gümüşi kumu, türkuaz gölleri(Lagun) çevreleyen hindistan cevizi ağaçlıkları ve mercan kayalıklarının cevrelediği denizi ile muhteşem. Mauritius lagünleri ve plajları dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Yaklaşık 1860 km2’lik alanı ile ada 300 km2’lik bir mercan bahçesi içinde bulunuyor. 

Mercan kayalıkları ve plajlar arasındaki sığ kayalardaki doğal güzellikleri, olağanüstü bir sualtı yaşantısı Mauritius’u ayrıca çekici kılıyor. Bu güzelliklere doğanın yapısını bozmayan oteller de eklenince dünyanın neresinde olursanız olun bu ada sizi bekliyor…

Hint Okyanusu’nda Durban’a(Güney Afrika) yaklaşık 2 bin km ve Doğu Madagaskar’a 750 km mesafede bulunan Mauritius, bölgenin tüm Mascarene adaları gibi volkanik bir ada. 61 km uzunluğunda, 47 km eninde, 1865 km2’lik bir alana sahip. Hemen hemen tamamı mercan kayalıklardan oluşan 160 km’lik kıyı şeridi dağlarla çevrili.

Adada yağmurlu ve kuru olmak üzere iki iklim var. Yağmur ancak daha çok yazın yağıyor. 

Adanın en serin ayları Temmuz ve Ağustos ve buaylarda ortalama sıcaklık 24 derece. En sıcak aylar ise Aralık ve Şubat. Bu aylarda adanın başkenti Port Louis’de ortalama sıcaklık 29 derece. Mauritius’da deniz suyu sıcaklığı her zaman 25 derece olduğu için her mevsim denize girilebiliyor. 

Mauritius’un bir milyonu aşkın nüfusun üçte ikisini Hintliler oluşturuyor. Nüfusun, 640 bini Hindu, 160 bini ise müslüman. Karışık nesilden olan Kreol’lerin sıyısı 300 bin civarında. Adada. yaklaşık 30 bin Çinli ve çoğu Fransız kökenli 8 bin beyaz yaşıyor.

Mauritius’da yaşayanların çoğu tam üç dil konuşuyor. Hatta bazıları beş dil biliyor. Kreol dili ise tüm Mauritius’lar tarafından anlaşılıyor. Bu adada hemen herkes Fransızca anlıyor ve konuşuyor. İngilizce ise daha az kişi tarafından biliniyor.

Aşkın, Sega dansın, güneşin, rengarenk kuşların ve volkanik taşların adası Mauritius. Afrika Kıtasının doğusunda, Hint Okyanusu’nun ortasında küçük ama yaşamıyla olağanüstü bir ada.
MAURITIUS OTEL ALTERNATİFLERİ 
  
Pearle Beach Resort
Privilege Odada www.pearlebeach.hotelinmauritius.com  
İki Kişilik Odada Kişi Başı Satış Fiyatı :  1999 €’ dan itibaren
İki Kişilik Odada Kişi Başı 6 Taksitli Satış Fiyatı :  2178 €’ dan itibaren
Hotel Le Meridien  
Deluxe Odada www.lemeridien-mauritius.com 
İki Kişilik Odada Kişi Başı Satış Fiyatı :  2399 €’ dan itibaren
İki Kişilik Odada Kişi Başı 6 Taksitli Satış Fiyatı :  2614 €’ dan itibaren

Sugar Beach Resort Standart Odada www.sugarbeachresort.com 
İki Kişilik Odada Kişi Başı Satış Fiyatı :  2599 €’ dan itibaren
İki Kişilik Odada Kişi Başı 6 Taksitli Satış Fiyatı :  2832 €’ dan itibaren
 
Hotel Four Seasons Garden Pool Villa www.fourseasons.com/mauritius  
İki Kişilik Odada Kişi Başı Satış Fiyatı :  4499 €’ dan itibaren
İki Kişilik Odada Kişi Başı 6 Taksitli Satış Fiyatı :  4904 €’ dan itibaren
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:*İstanbul / Dubai / Mauritius / Dubai / İstanbul arası Emirates Havayolları ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
*Seçtiğiniz otelde 4 gece yarım pansiyon konaklama
*Maldives’de Havalimanı / Otel / Havalimanı transferleri
*ERV Seyahat sigortası. (Belirli limitler dahilinde) 
*Havalimanı vergileri.
NOT: Uçak bileti fiyatı Emirates Havayolları’nın en düşük sınıfı olan Q Class’tan hesaplanmıştır. Olası sınıf farkında oluşabilecek fiyat artışı tarafınıza yansıtılacaktır.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (telefon, minibar, restoran, kurutemizleme, v.s)
*Kişi başına 15 YTL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.
 
Oteller
LE MERIDIEN ile MAURICE
Hotel Le Meridien ile Maurice Resort Hotel, 800 metrelik kumsalı ile Pointe aux Piment sahili’nde ve Mauritius Adası’nın kuzeybatı kıyısındadır. Otelin 3 restoranında Akdeniz mutfağı ve deniz mahsulleri sunuyor. Odalarında klima, TV , telefon, minibar bulunmaktadır.
Adres: Village Hall Lane Pointe Aux Piments, Mauritius 
Telefon: (230) 204 3333
FOUR SEASONS AT ANAHTA  5*+
Mauritius Adası’nın doğu kıyısında özel bir tapınak gibidir. Toplam değişik tarzda 213 odası bulunan tesiste 1 kapalı 3 açık havuz bulunmaktadır. Misafirlerine Asya ve İtalya mutfağı sunan resort, 5* bir tesiste bulunması gereken bütün özelliklere sahiptir. Tesiste golf ve kaplıca bulunmaktadır
Adres:Beau Champ, Mauritius 
Telefon: (230) 402 3100
Mutfak Kültürü
Bilinmeyen veya daha evvel gidilmemişbir yere yapılan seyahatte, o yere ait yerel yiyecekler tadılmadan evedönülür ise o seyahat asla tam olarak yapılmış sayılmaz. Her yerelyiyeceğin ve içeceğin de kendisine ait anlatacağı bir hikayesi vardır.Eğer baharatlı lezzetlerden veya egzotik bir mutfaktan hoşlanıyorsanız,Mauritius yemek konusunda sizi oldukça tatmin edecektir.

MauritiusAdası kültür bakımından çok zengin olduğundan, burada çok çeşitliyiyecek ve içecek mevcuttur. Adada yer alan çeşitlilik Avrupa,Hindistan, Kreol mutfağından Çin mutfağına kadar çeşitlilikgöstermektedir. 

Mauritius’da denemeniz gereken tatlardanbazıları Carri Sauve Souris ve (aynı zamanda Acılı Hint Yemeği olan‘Köri’ olarak da bilinmektedir), Ahtapot Vindaloo’dur (çok acılı körisoslu, hardal tohumu ve Hint Safranı’nda pişirilen Ahtapot).

Kuşkusuz,ülkenin bir ada olması sebebi ile, yerel yiyecekler aynı zamandamükemmel tatlara sahip olan taze deniz mahsüllerini de içine dahiletmektedir. Bu deniz mahsüllerinin nasıl pişirileceğine karar vermekise size aittir. Yerel yiyecekler genellikle deniz mahsülleri ilebirlikte fırında veya ızgarada pişirilerek servis edilmektedir. (Denizmahsullerini ızgarada pişirilmiş şekilde yemenizi tavsiye ederiz.

Mauritius’takesinlikle denenmesi-gereken içecekler de bulunmaktadır. Bu içeceklerAlouda ve tatlı Hindistan cevizi sütüdür. Alouda Hint hurmasındanyapılmış bir meyve suyudur. Bu içecek, egzotik tatlara sahip olan yerelyiyecekler ile mükemmel bir uyuma sahiptir.

Gece Hayatı
Grand Bay (Büyük Körfez) Mauritius’un kuzey kısmında yer alan, adanın en hayat dolu ve en çok turist çeken bölgesidir. Bu bölgede oteller ve restoranlar sıralanmıştır. Bununla birlikte, buraya ilk defa gelen turistler Mauritius’un gece hayatından çok fazla bir şey beklememelidirler. Ancak Grand Bay’in gece hayatı adanın diğer bölgelerine göre daha aktiftir.  

Diskotekler ve gece kulüpleri Grand Bay’ın popüler gece destinasyonlarıdır. Grand Bay Royal Cadde’sinde yer alan Stardance ve Godz adlı diskotekler en büyükleri olmaları ve süper ses sistemleri ile gece hayatının tümünü yönlendirmektedirler diyebiliriz. Diğer taraftan, yine Grand Bay’de yer alan The Zanzibar, daha küçük olmakla beraber, bar ile diskotek arası bir özelliğe sahiptir. Burası hip hop ile R&B tercih eden belli sayıda müşteriyi cezbetmektedir. The El Diablo Gece Kulübü de hoşça vakit geçirilecek yerlerden biridir. Müzik oldukça iyi, atmosferi ise hoş ve rahattır. Gece hayatı Buddha Bar’da da keyiflidir. Burası orijinal olarak bir bar iken bir gece kulübüne dönüştürülmüştür. Gecenizi yeni ve çağdaş müzik eşliğinde dans ederek geçirmek istiyorsanız Buddha Bar’dan oldukça memnun kalacaksınız demektir. The N-Gyone Gece Kulübü de klas ve zarif iç tasarımı, canlı renklerin duvarlarda serpiştirilmesi ile gece hayatının bir başka sıcak noktasıdır. 

Bütün bunlardan başka, daha sakin bir gece geçirmek isterseniz, samimi, sıcak ortamı ve makul fiyatları ile Banana Café’ye ya da L´Alchemy’e gitmenizi tavsiye ederiz. 

Bir yerel dokunuş ile gece hayatı deneyimine sahip olmak isteyenler ise Trou aux Biches plajındaki erotik dansı seyretmelidirler. Fransız kolonileşmesi sırasında Afrikalı köleler tarafından sunulan The Sega, Mauritius´un ulusal dansı ve müzik formudur. Kadınlar renkli etekler giyerler ve kalçalarını Ravane’ın çarpıcı ritmi ile sallandırırlar. (Bu gösteri haftanın belirli günlerinde yapılmaktadır.)

Bütün bunlara ek olarak, poker, rulet oynamak veya kumar makineleri dahil olmak üzere gece hayatını değişik şekilde geçirmek isterseniz Le Saint Geran Otel, La Pirogue Otel, Berjaya Le More Beach Otel, Meridien Paradis Otel ve Trou aux Biches gibi resortlarda şansınızı deneyebilirsiniz. Çoğu casinolar sabah saat 04:00’e kadar açıktır. 
Tarihçe
Mauritius adasının tarihi, Orta Çağlarda Arap denizcileri ve Arap Tüccarları tarafından keşfedilmesi ile başlamıştır. Bu teoriyi destekleyen kanıtlar ise Madagaskar’ın güney doğusunda yer alan ve Arapça isimlere sahip olan üç küçük adayı gösteren Portekiz denizcilerinin haritalarıdır. Araplar, adada uzun müddet kalmamışlardır. Portekizliler 16ncı yüzyılın başlarında adaya gelerek yerleşmişler, Portekizli kaptan Pedro Mascarenhas günümüzde içinde Mauritius, Rodrigues ve Réunion adalarını ihtiva eden takım adalar anlamındaki Mascarenhas adını bu bölgeye vererek bir miras bırakmıştır.
Amiral Wybrand Van Warwick’in liderliği altındaki Hollandalılar adanın kıyılarına 1598 yılında çıktıklarında Amiral Hollanda Eyalet Valisi Prens Maurice Van Nassau onuruna bu tropik cenneti Mauritius olarak adlandırmıştır. Bundan kırk yıl sonra Hollandalılar adada devamlı olarak yerleşmeye teşebbüs etmişler ancak adayı kolonileştirme teşebbüsleri çok zayıf kalmıştır. Avrupalıların ilk yerleşim süreçleri sadece yirmi yıl sürmüş, fırtınalar, seller ve kuraklıklar sebebi ile yerleşimi canlandırma çabaları sefil bir halde başarısızlıkla sonuçlanmıştır. 1710 yılında adadan temelli olarak ayrılmışlardır. 1715’te Fransız Kaptan Guillaume Dufresne d´Arsel, adanın Fransızlar’a ait olduğunu ileri sürerek sahiplenmiştir. Fransızlar yanlarında Afrikalı kölelerini de getirerek Mauritius’un tarihine etki etmişlerdir. Zaman içinde siyahlar beyazlardan sayıca daha fazla bir konuma gelmişlerdir.
Fransızlar’ın Mauritius tarihine önemli katkılarından bir tanesi de Port Louis’in canlı ve hareketli deniz limanına dönüştürülmesi idi. Port Louis Fransızlar tarafından bir deniz üssü olarak tesis edilmiş, yaptıkları koloniyel tarzdaki binalar günümüze kadar gelmiştir.
Mauritius’un 20nci yüzyıl öncesi tarihinin en önemli kısmı, ülkenin esas kolonicileri olan Fransızlar’dan İngilizler’e geçmesidir. Ülkenin ve Hint Okyanusu’nun kontrol edilmesi için yıllarca süren şiddetli savaşları takiben, 1814 yılında, Paris antlaşması sonucu Mauritius Britanya İmparatorluğu’na devredilmiştir. Ardından İngilizler buraya Hintli işçileri getirmişler ve bu işçiler zaman içinde nüfus olarak sayıca üstün duruma gelmişlerdir.
Mauritius 1968 yılında İngiliz yönetiminden çıkarak bağımsız bir ada devleti olmuştur.
Mauritius, yıllar boyunca hala ortaya çıkmakta olan ana değişiklikler ile devamlı olarak kendi tarihini yazmaktadır. Bir şeker kamışı endüstrisinden sanayileşmiş bir ulusa dönüşmüştür. Ülkenin gelirleri turizm, ziraat ve tekstilden elde edilmektedir.
Tur Alternatifleri
Eğer Mauritius ile ilgili olarak hayaliniz resmedilmeye değer plajları, bozulmamış kıyıları ve manzaralı koyları içine dahil ediyor ise kesinlikle daha fazlasına hazır olmalısınız. Çünkü Mauritius’ta sadece denizden çok daha fazlası bulunmakta.  Mauritius gerçekte kültürler karışımıdır ve bu da farklı orijinlerden gelen insanların yıllar boyunca yaptıkları katkılar ile evrim geçirerek bugünkü karakteristiğine bürünmüştür. Ada’nın başkenti olan Port Louis turistler için başlı başına cezbedici bir merkezdir. Gerçekten de burası büyük ihtimalle ülkenin kozmopolitan doğasını gözlemleyeceğiniz ilk yerdir. Başkent’te Anglikan ve Katolik kiliseleri, Hindu tapınakları, Müslüman Camileri ile yan yana durmaktadır. Port Louis aynı zamanda eski ile yeninin bir birleşimidir. Yüksek Mahkeme ve Hükümet Binası gibi tarihi koloniyal binalar kesinlikle görülmeye değer. Diğer taraftan, dükkanlar, restoranlar, sinemalar ve bir gazino yeni Caudan Rıhtımı’nda (ki şehrin ana cazibe alanıdır) yer almaktadır. 

Port Louis’te yer alan bir diğer popüler cazibe alanı Merkez Pazarı’dır ki burada hediyelik eşyalar, hayal edilebilen her türlü lezzetli egzotik meyve ve baharat için alışveriş yapabilirsiniz. Fakat belki de, şehirdeki en büyük renk atraksiyonu, karakteristik kırmızı kapıları ve belirli bir oryantal büyü yayan Chinatown’dur. 

Port Louis’de orjinal adı Seewosagur Ramgoolam olan “Pamplemousses” Botanik Bahçesi yıl içinde sadece bir kere çiçek açan iri yapraklı hurma ağacı da dahil olmak üzere yüzlerce egzotik bitki örtüsüne ev sahipliği yapmaktadır. Bu Botanik Bahçesi dünyanın en büyük 3. botanik bahçesidir. (Bu bahçede her ağaçtan sadece 2’şer tane vardır.)

Başkent’ten güneye doğru gittiğimizde yaklaşık 3000 dönümlük bir arazi içerisinde, sayısız vahşi hayvanın dolaştığı bir doğal yaşam parkını ziyaret edebilirsiniz. 

Ada’nın doğu kısmında Flacq yer almaktadır. Mauritius’ta bulunan en büyük ve en önemli köylerden biridir. Ülkenin en büyük açık hava pazarına sahip Flacq renkli ve canlı bir bölgedir. 

Ülkenin batı kısmı da kendine özgü güzellikleri barındırmaktadır. Bunların arasında,  Casela Nature ve Leisure Park en önemlisidir. Flic en Flac yakınında olup içinde 1500 kuş çeşidini barındırmaktadır. Farklı çeşitlerdeki güvercinler, muhabbet kuşları, papağanlar ve aynı zamanda dünyanın her yerinden buraya getirilmiş çeşitli tropik kuşlar bu parkta gözlemlenebilir. 

Güneybatıda, Chamarel’in renkli zemini kaçırılmaması gereken başka bir doğa harikasıdır. Yıllar boyunca farklı ısı derecelerinde soğuyan volkanik kayalar tarafından yaratılmış, bunun neticesinde tepelerin yamaçlarında görülmeye değer bir manzaraya zemin oluşturmuştur.

Tur Alternatifleri 

Batı Mauritius Turu

Tam gün sürecek olan bu turumuzda ilk önce adanın batı yakasında yer alan Flic en Flac’daki casuarina denilen tropik ağaçlarla çevrelenmiş upuzun kumsalları göreceğiz. Ardından Flic en Flac’dan çok da uzakta olmayan Casela’ya giderek 20 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş kuş mabedini ziyaret edecek ve 140’tan fazla kuş türünü gözlemleme imkanına sahip olacağız.

Kara Nehir ve Vadileri Turu

1994 yılında kurulmuş olan bu doğal park ünlü Kara Nehir’in ihtişamlı vadilerini gözler önüne sermektedir. Bu park enfes manzarası ile Mauritius’ta ön plana çıkmakta ve adanın solundaki en büyük ormana ev sahipliği yaparken, vahşi doğayı ve tropikal bitki çeşitlerini de ortaya koymaktadır. Ayrıca bu park, Mauritius’un sadece güzel plajlardan ve lüks otellerden oluşmadığını gösteren mükemmel bir tezatlık sunmaktadır.

Kuzey Mauritius ve Başkent Port Louis Turu

Pamplemousses Botanik Bahçesi, dünyanın en büyük 3. botanik bahçesidir. Öncelikle bu güzel parkı ziyaret ettikten sonra (Bu bahçede her ağaçtan sadece ikişer adet bulunmakta ve bu ağaçların büyük kısmı da güney yarımküredeki Mauritius’un iklimine benzer ülkelerden getirilmiştir.) Port Louis’de Pagoda, Cami ve Katedrali, tarihi merkezler olan Champs de Mars, Actual At Pisti, Citadel, İngiliz Kalesi, Parlamento Binası ve diğer önemli binaları görecek, hediyelik eşya satan yerel küçük dükkanlardan alışveriş yapabileceksiniz. Bu dükkanlarda genelde deniz kabuklarından yapılmış süs eşyaları satılmaktadır. Ayrıca Caudian Waterfront’ta alışveriş yapabilirsiniz.

Ile Aux Cerfs Turu

Ile aux Cerfs adanın doğu kıyısındaki Pointe Maurice’den tekne ile 20 dakika mesafededir. Adada 2 adet restaurant, bir tekne evi, birçok güzel plaj ve Bernhard Langer tarafından dizayn edilmiş 18 delikli golf sahası bulunmaktadır. Tropik Casuarina ağaçları, Hindistan cevizi ağaçları ve çiçeklerle kaplı 79 hektarlık bu adada tekneden indikten sonra güneşlenmek için beyaz ince kumlu plajlardan istifade edebilir, yarı saydam turkuaz sularda yüzebilirsiniz. Aynı zamanda tekne evinden su kayakları, deniz bisikleti, yelkenli sörf gibi aletler kiralayıp su sporları ile ilgili aktivitelerde bulunup, unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

Alışveriş
Caudan Waterfront Port Louis’deki en etkileyici ve en yeni alışveriş merkezlerinden biridir. Alışverişi zevkli kılan geniş alanının içerisinde Poncini(mücevher), Montali (kadınlara yönelik giyim), Hazara (Afgan ve Keşmir halıları) gibi Mauritius’taki prestijli isimleri duty free konseptinde vergiden muaf olarak satın alabilme imkanının olmasıdır.

Maille Sokağı’ndaki In’am Mağazası’nı unutmayın. Zarafeti, yumuşaklığı ve kusursuz lüksü bir arada sunan bu mağaza eşi benzeri olmayan kaşmir koleksiyonları tanıtmaktadır. Özel bir servis ile sadece kişiye özel triko siparişi verilebilmekte ve 48 saat içerisinde siparişleriniz hazır halde dikilmiş sizlere teslim edilmektedir.

Caudan’da aradığınız her türlü şeyi bulabilirsiniz. Spor giyim, plaj kıyafetleri, sörf malzemeleri, erkek giyim, çarşaf ve kumaş, triko, deri ürünleri, bayan giyim, çocuk giyim, halılar, el işlemeleri, yarı amerikan değerli taşlar, mücevherler, tatlandırıcılar ve kokular, hatıra ve hediyelik eşyalar, tablolar ve görsel eserler…

Curepipe’den birkaç dakika uzaklıkta; Tekstil Müzesi, alışveriş merkezi ve kafeleri bulunan Floreal Meydanı yer almaktadır. Floreal Tekstil Müzesi kıyafet yapımının çeşitli basamaklarını göstermektedir. Malzemelerin yumuşak dokunuşu, renklerin mükemmel uyumu, makinelerin teknik donanımı ve çalışan insanların yetenekleri karşısında hayranlık duyacaksınız. Burada bulunan 12 adet duty free satış mağazası sizlere her türlü ürünü sunacaktır. Floreal Cafe’nin terasında, merkezin rahatlatıcı atmosferinde bir şeyler yiyip içebilir ve büyük bir keyifle dinlenebilirsiniz.

Curepipe aynı zamanda birçok duty free mağazasının, elmas kesim atölyelerinin, model gemi fabrikalarının ve el yapımı halı mağazalarının olduğu bir durak noktasıdır. Saatler, el sanatları, tablolar, en güzel dizayna sahip elbiseler makul fiyatlarla karsınıza cıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Tüm Hakkı Saklıdır 2018 | Turizm Atölyesi - Created By KCAN Co.